horolezecke tury

Robert Towson, Karol Jordán, vodcovia Ján Still, Ján Franz st. a mnohí ďalší sa zapísali do histórie prvými výstupmi na tatranské končiare. Hľadali tie najjednoduchšie cesty, ktorými by vystúpili na vrchol.

Podľa horolezeckej literatúry sa však začiatok éry športového horolezectva vo Vysokých Tatrách spája s dátumom 12. september 1905. Šimon Häberlein a Katarína Bröskeová zdolali vrchol Žabieho koňa ťažkým, štvorkovým lezením v južnej stene.

Horolezecké túry

Horolezecké túry sú určené záujemcom s lezeckými skúsenosťami, min. na cvičných skalách. Vyberte si niektorý z tradičných horolezeckých výstupov od legiend tatranského horolezectva, akými boli Stanislawsky, Motyka, Puškáš, Birkenmajer, Sláma a ďalší.

Legendárne horolezecké túry

Okrem klasických horolezeckých túr sa vo Vysokých Tatrách nachádzajú aj mnohé náročnejšie výstupy. Napríklad Hokejka v Západnej Lomnici, Obrovský kút v južnej stene Kežmarského štítu, cesta Eštok – Janiga na Volej veži a ďalšie. Tieto horolezecké túry sú však určené záujemcom, ktorí už majú skúsenosti s klasických tatranských výstupov.