Diskopríbeh na Hincovej veži

Diskopríbeh na Hincovej veži, takto som by som nazval ďalší augustový výstup v seriáli S Tribulom po horách.

Musím, sa priznať, že som nepatril do generácie, ktorú ovládol československý film Diskopříběh. V čase premiérii som mal len osem rokov. Keď mi zavolal Jano Tribula s tým, že ideme na túru s hviezdou tohto kultového filmu, tak som nevedel absolútne nič. Vlastne som si to pomýlil s filmom Kamarát do deště.

Pri rannom stretnutí som si už poskladal všeky obrázky a vyrazili sme s Marianou na túru do Mengusovskej doliny. Naším cieľom bol málo známy vrchol, ktorý sa však nachádza v hlavnom hrebeni Vysokých Tatier.  A ním bola Hincova veža.

Výstup na tento vrchol určite nepatrí k náročným horolezeckým túram s horským vodcom, avšak ponúka pekné výhľady na najväčšie tatranské plesá. Prvý zaujímavý pohľad sa nám naskytol vo Volovcovom sedle na Veľké Hincove pleso.

Druhým mimoriadnom miestom mala byť Hincova kopa s výhľadom na Czarny Staw a Morskie oko. Nanešťastie dorazila hmla a výhľad bol obmedzený. Začali prvé náročnejšie úseky výstupu. Po krátkych lezeckých úsekoch sme sa postavili na vrchol Hincovej veže, ktorá má výšku 2377 m n.m..

Takýto bol Diskopríbeh na Hincovej veži s Marianou Slovákovou.

Diskopríbeh na Hincovej veži s Marianou Slovákovou