Výstup na Gerlach je náročnejší ako túra po turisticky značených trasách. Dobrá kondícia je základom úspechu. Dôvodom je hlavne náročnosť terénu a expozícia.

Kondícia na Gerlach

V prípade, že zvládnete na vysokohorskej túre prevýšenie 400 výškových metrov za hodinu tak Vaša kondícia je v poriadku a ste pripravený na túru na Gerlach.

Napríklad, túra na Slavkovský štít zo Starého Smokovca má prevýšenie cca 1500 výškových metrov. Podľa mapy by ste to mali zvládnuť za necelé 4 h 30 min. Ak ste to zvládli v tomto čase, Vaša kondícia je dobrá. Ak ste to zvládli do 3 hodín, tak Vaša kondícia je výborná.

Kondícia na Gerlach a tréning?

Vo Vysokých Tatrách sa vyberte na klasické vysokohorské túry ako prechod cez Priečne sedlo, prechod cez Prielom, výstup na Rysy, Kôprovský štít alebo Kriváň a podobne. Keď ich zvládnete v čase, ktorý je  uvedený v turistických mapách, resp. na rázcestníkoch, tak ste pripravení na túru s horským vodcom. 

Ako sa pripraviť na výstup na Gerlach?

V spolupráci s kondičnými trénermi Getfitter sme pre Vás pripravili 6-týždňový program „Ako sa pripraviť na výstup na Gerlach„.

Please click here if this helped you.
13 people found this helpful.


Category: Plánujeme výstup na Gerlach

← Kondícia na Gerlach
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *