Túra s horským vodcom je náročnejšia ako túra po turisticky značených trasách. Dôvodom je hlavne náročnosť terénu a expozícia. Po naviazaní na lano postupujeme už zvyčajne horolezeckým terénom, kde budete používať ruky na pridržanie sa a na lezenie.

Kondícia na túru s horským vodcom

V prípade, že zvládnete na vysokohorskej túre prevýšenie 400 výškových metrov za hodinu tak Vaša kondícia je v poriadku a ste pripravený na túru s horským vodcom.

Napríklad, túra na Slavkovský štít zo Starého Smokovca má prevýšenie cca 1500 výškových metrov. Podľa mapy by ste to mali zvládnuť za necelé 4 h 30 min. Ak ste to zvládli v tomto čase, Vaša kondícia je v poriadku. Ak ste to zvládli do 3 hodín, tak Vaša kondícia je výborná.

Kondícia a tréning?

Vo Vysokých Tatrách sa vyberte na klasické vysokohorské túry ako prechod cez Priečne sedlo, prechod cez Prielom, výstup na Rysy, Kôprovský štít alebo Kriváň a podobne. Keď ich zvládnete v čase, ktorý je  uvedený v turistických mapách, resp. na rázcestníkoch, tak ste pripravený na túru s horským vodcom. 

Pre vyznávačom tréningu sme v spolupráci s kondičnými trénermi Getfitter pre Vás pripravili 6-týždňový kondičný tréning. Po jeho absolvovaní nebudete mať problém ani pri náročných túrach s horským vodcom.

Please click here if this helped you.
7 people found this helpful.


Category: Čo by ste mali vedieť pred prvou túrou s horským vodcom?

← Aká má byť moja kondícia na túru s horským vodcom?