Mont Blanc

s výškou 4810 m n.m. je najvyšším vrcholom Álp a zároveň obľúbeným cieľom. Na výber je viacero výstupových trás, ktoré sa odlišujú dĺžkou a náročnosťou. Najjednoduchšou je trasa cez chatu Gouter, náročnejšou trasa cez Chatu Cosmique.

Najvhodnejším obdobím pre výstup na vrchol je koniec júna/začiatok júla a september. Počas hlavnej sezóny júl – august, bývajú chaty preplnené.

Záujemca o výstup na Mont Blanc by mal mať skúsenosti s používaním stúpacích želiez (mačiek) na zimných túrach vo Vysokých Tatrách alebo Alpách.

Každá štvortisícovka si vyžaduje aklimatizáciu. Preto je pred samotnou túrou, ktorá trvá 2 dni, je potrebná aklimatizácia v nižších polohách. Kedže výstup vedie ľadovcom, kde sa nachádzajú trhliny, je potrebné zvládnuť aj výcvik pohybu a záchrany na ľadovci.  Vhodnými oblasťami na aklimatizáciu je samotné Chamonix, oblasť Grand Paradiso alebo aj švajčiarske vrcholy okolo Saas Fee.

V prípade, že máte záujem o viac informácií o výstupe na Mont Blanc, kontaktujte ma telefonicky alebo prostredníctvom kontaktného formulára a spoločne naplánujeme Váš Mont Blanc.

Please click here if this helped you.
20 people found this helpful.


Category: Mám záujem o túry v Alpách.

← Mont Blanc