Filmy s horskou tématikou počas vianočných sviatkov

,
Filmy s horskou tématikou počas vianočných sviatkov

Tohtoročné vianočné sviatky sú zatiaľ bez snehu. Zasnežené sú iba doliny a vrcholy Vysokých Tatier (Viac o aktuálnych podmienkach vo Veľkej Studenej doline sa dočítate na tomto odkaze.). Našťastie RTVS pripravila na Dvojke filmy s horskou tématikou počas vianočných sviatkov.

 

Filmy s horskou tématikou počas vianočných sviatkov

Dvojka bude od 25. decembra to 3. januára vysielať 14 filmov s horskou tématikou od slovenských režisérov ako Martin Ťapák, Pavol Barabáš, Peter Puchý, Martin Hollý ml., Tomáš Hulík a Rasťo Hatiar. Prečítajte si celý TV TIP na stránke outdoorfilmy.sk.

Do programu sú zaradené aj medzinárodne ocenené filmy Príbehy tatranských štítov od Paľa Barabáša a Slepá dôvera od Rasťa Hatiara.

 

Žiť pre vášen v Grandhoteli Bellevue

V nedeľu 28. decembra 2014 máte možnosť vidieť posledný film Paľa Barabáša, Žiť pre vášeň v kongresovej sále v Grandhoteli Bellevue v Hornom Smokovci o 19:30 hod..

Tento posledný film získal ocenenie Grand Prix a Cenu diváka na Medzinárodnom festivale horských filmov v Poprade.

Ak majú hory dušu, potom je obrovská… Pred 90-timi rokmi dokázal mladý študent dovtedy nepredstaviteľné. Wieslaw Stanislawski vyliezol v najväčších stenách slovenských Tatier nové, náročné cesty. Len s konopným lanom okolo pása, ale s nesmiernou vášňou a túžbou. Dvaja priatelia sa vybrali po jeho stopách do tatranských stien v zimných podmienkach. Spájajú jeho cesty a hory spájajú ich myšlienky. V padajúcich lavínach i slnečných lúčoch nachádzajú Stanislawského odkaz: Ak robí človek niečo z hĺbky svojho srdca, robí to najlepšie.

 

Kým si všetky tieto filmy pozriete, hádam začne aj snežiť a tohtoročná zima bude stáť zato.

Prajem Vám štastné a veselé Vianoce a všetko dobré do Nového roku 2014.

 

 

Zdroj:

rtvs.sk

outdoorfilmy.sk

k2studio.sk

grandhotelbellevue.eu

38 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *