Kurzy Mountain Addiction – lezenie na skale, v ľade, freeride kempy, skialp a lavínové kurzy.

Na najbližšiu zimu sme rozšírili Arlberg freeride kemp 2024 a budeme organizovať hneď 3 termíny – 2x St. Anton a 1x Lech. Prihláste sa!

Skialp day Volí chrbát bol prvou tohtoročnou 1-dňovou skialpinistickou túrou s horskými vodcomi Mountain Addiction.

Skialpinistický kurz BASIC II, bol naším druhým skialp kurzom pre začínajúcich a mierne pokročilých skialpinistov v Mengusovej a Veľkej Studenej doline.

Arlberg freeride kemp 2020 bol výnimočný a iný ako v roku 2019. Hneď v prvý deň sme zlomili lyžu Black Crows a zvyšok si v podstate užívali v prašane…

Prvý skialp kurz BASIC 2020 bola kombinácia vetra, sneženia, lavínového nebezpečenstva, prašahu, prázdnych tatranských dolín a na záver aj slnka.

Lavínový kurz 2020, tak práve týmto kurzom sme začínali sezónu zimných kurzov Mountain Addiction. Zima začala rozpačito, ale koncom januára to už bolo fajn.

Prvú túru tohtoročného skialpinistického kurzu BASIC sme urobili vo Veľkej Studenej doline. A za Zbojníckom hrbom nás čakal parádny prašan…

Viac info o skialp kurze

Skialpinistický kurz video

Zima je už v druhej polovici, ale tohtoročná sezóna na lezenie ľadopádov bola zatiaľ výborná. Veď v Slovenskom raji sa dali liezť ľady od Vianoc a ešte aj minulý týždeň bola Suchá Belá kompletne zamrznutá.

Kurz lezenia ľadopádov 2017 už je dávno za nami, uskutočnil sa v januári, ale nostalgicky na neho spomíname.

Kurz lezenia ľadopádov 2017

V piatok večer sme sa stretli pri prvej prednáške v novej predajni Sport Rysy v Poprade. Bolo nás celkom 12. Okrem tímu Mountain Addiction aj 8 ľadolezcov z  Prahy, Trenčína, Žiliny, Bratislavy a ďalších slovenských a českých miest. Piatkové stretnutia bývajú vždy výnimočné. V očiach všetkých vidíte záujem, rešpekt, ale aj chuť po dobrodružstve.

A lezenie ľadopádov je dobrodružstvo.

Záhradky a Zákruta

lezenie ladopadov blackdiamond viperTeoretickú prednášku máme za sebou a lezeckú sobotu pred sebou. V noci poriadne nasnežilo a tak sa zdá byť cesta na Hrebienok nekonečná. To ešte netušíme, čo nás čaká ďalej.

Prvá skupina s Paľkom odišla na Zákrutu pri Zamkovského chate a my sme odbočili na Záhradky. Privstali sme si, ale niekto nás už predbehol. V tom hlbokom snehu nás to veľmi nemrzelo, keďže pripadlo vyše 40 cm nového snehu. Poliaci však skončili na prvom ľadopáde a my sme pokračovali ďalej. A tu začalo to pravé dobrodružstvo.

Od prvého ku druhému ľadopádu je asi 70 m. Stopu som robil štýlom – najprv paličkami odhrabať sneh, kolenom urobiť malý krok, postaviť sa a ďalej. Dokonca sme natiahli fixné lano, aby sme sa dostali vyššie :)

To samotné lezenie ľadopádov nebolo až také náročné. Ukázali sme si techniku lezenia, správny postoj, zasekávanie čakanom a aj samotné istenie. A poriadne sme sa nasmiali. Hitom dňa sa stal „tukabel“, keď Vám to niečo hovorí…

A zábava pokračovala aj pri výbornej večeri v penzióne Raimund a pri večernej prednáške.

 

Slovenský raj

V nedeľu sme dali prednosť ľadopádom v Slovenskom raji. Tohtoročná sezóna je tu výnimočná. Lezie sa tu už od Vianoc a ešte stále sú dobré podmienky.

Tu sme už trochu pritvrdili a vyskúšali sme pokročilú techniku lezenia ľadopádov – trojuholníkovú techniku a aj lezenie ľadopádov s jedným čakanom. Myslíte si, že sa to dá?

Príďte si to vyskúšať!

peter priadka recenzia

Skvelý zážitok so skvelými ľuďmi na čele s Michalom Gerčákom a jeho teamom. Ďakujem za profesionálny a ľudský prístup. Ak by chcel niekto vyskúšať akýkoľvek kurz spojený so zážitkami a adrenalínom v horách tak jednoznačne odporúčam.

Kurz lezenia ľadopádov 2017