ladopad zahradky komplet

Ľadopád Záhradky kompet

Záhradky je známy ľadopád neďaleko Hrebienka. Nebýva úplne ľahký, hlavne na začiatku sezóny keď je málo zaľadnený. S mnohými z Vás sme ho už liezli viackrát. Niekedy však bývajú ideálne podmienky a a vieme vyliezť ľadopád Záhradky komplet. A počas tejto sezóny sme to stihli dvakrát. Prvý raz to bolo bez problémov a druhý krát boli Záhradky útekom pred zhoršujúcim sa počasím. Celý čas husto snežilo a fúkalo. O tom sa dočítate neskôr…

Ľadopád Záhradky komplet

Na začiatku nás čakal ten mohutný ľadopád, ktorý je viditeľný už z Tatranskej magistrály. Na prvý štand má zhruba 50 m. Tento rok bol podľa môjho názoru ťažší ako stredný Groszov ľadopád.

Ďalšia dĺžka je krátky ľadopád, má asi len 10 metrov a pokračuje snehovým žľabom. Dôvodom prečo nie sú vhodné podmienky počas celej zimy je to, že tento žľab musí byť dostatočne zasnežený a zároveň tu je možnosť prekľučkovať pomedzi kosodrevinu. Po zhruba 100 metroch sme dorazili pod skalný kútik. Je to len taký malý skalný prah. Ďalším 50 m po snehu a pred nami je posledný ľadový prah.

A tento ľadopádov taktiež nebýva vytečený každú zimu. Tentokrát bol mohutný, ideálna teplota a prvýkrát ľadopád Záhradky komplet v zimnej sezóny 2019/2020.