kurzy mountain addiction 2018

Pripravili sme pre vás kurzy Mountain Addiction 2018, počas ktorých Vám radi odovzdáme naše skúsenosti. Začína 7. januára 2018.

Kurzy Mountain Addiction 2018

Január 2018

 • Training Day – Freeride Camps
 • Lavínový kurzy BASIC
 • Kurz lezenia ľadopádov
 • Lavínový kurz ADVANCED
 • Discoveer Freeride  – Freeride Camps

Február 2018

 • Riding Day #1 – Freeride Camps
 • No Friends on a Powder Day – Freeride Camps
 • Skialpinistický kurz BASIC

Marec 2018

 • Riding day #2 – Freeride Camps
 • Find your Line – Freeride Camps
 • Riding day #3 – Freeride Camps
 • Skialpinstický kurz ADVANCED

Lavínový kurz

Pohyb vo vysokohorskom prostredí v zimnom období je veľmi závislý od aktuálnych snehových podmienok. Do úvahy je potrebné brať nielen počasie (teplotu, vietor, viditeľnosť, zrážky), množstvo snehu, ale aj lavíny, teda aktuálnu lavínovú situáciu. Každý, kto sa sa chce bezpečne pohybovať v zimnom vysokohorskom prostredí by mal mať kompletný lavínový výstroj a hlavne vedieť ho správne používať = absolvovať lavínový kurz.

lavinovy kurz basic

Kurz lezenia ľadopádov

Lezenie ľadopádov je vážna hra v fanscinujúcom prostredí, kde sa kolmé zdá byť aj kolmým. Aj keď lezenie nižšej obtiažnosti nie je vôbec namáhavé, tak odistenie, odhadnutie podmienok, plánovanie prístupu a zostupu, pobyt v horách – všetko to garantuje zážitky,  na ktoré sa len tak ľahko nezabúda. A preto je lezenie ľadopádov hitom.

lezenie ladopadov zahradky

Skialpinistický kurz

Zasnežné vrcholy hor a pár skialpinistických lyží, vtedy si začnete užívať túto slobodu. Skialpinizmus sa stáva čoraz populárnejším. Preplnené zjazdovky a davy lyžiarov čakajúcich v rade na lanovku. Tomu všetkému sa môžete vyhnúť. Stačí kondícia, skialpinistické lyže, správna technika, základy bezpečnosti pri pohybe v zimných horách a môžete vyraziť. Skialpinistický kurz je cesta.

skialp day

Freeride Camps

Freeride Camps sú rozdelené do troch úrovní. Prvý kemp DISCOVER FREERIDE je určený pre lyžiarov, ktorí by radi vyskúšali čaro jazdy vo voľnom teréne. NO FRIENDS ON A POWDER DAY je freeride kemp, v ktorom zlepšíme Vašu techniku, voľbu stopy a naučíme Vás pohybovať sa v lavínovom teréne. Kemp FIND YOUR LINE je o maximalizácii Vašeho potenciálu. Technika lyžovania, výber línie, plánovanie túry, testy stability snehovej pokrývky…

freeride kemp find your line

Aké boli zimné kurzy 2017?

Skvelý zážitok so skvelými ľuďmi na čele s Michalom Gerčákom a jeho teamom. Ďakujem za profesionálny a ľudský prístup. Ak by chcel niekto vyskúšať akýkoľvek kurz spojený so zážitkami a adrenalínom v horách tak jednoznačne odporúčam.

peter priadka recenzia

Kto hľadá profesionálny prístup, obrovskú zodpovednosť pri organizácii a ľudské správanie ten je tu na správnom mieste. Po účasti na Discover Freeride Campe som plný inšpirácií a jedinenčných zážitkov. Viem ako na sebe popracovať. A ako bonus som spoznal výbornú partiu začínajúcich freeriderov z Nitry a Dolného Kubína. Veľká vďaka Michalovi Gerčákovi za odovzdané skúsenosti, Zuzke Martonovej za krásne fotky a pomoc, Deniske Šulcovej za cenné rady a vysvetlenia ako sa zlepšovať a super videoanalýzu a Jožovi Janigovi za vysvetlenie lavínovej problematiky a sprevádzanie a ukážky freeridu v sedle a v mulde. Všetkým Vám ešte raz veľká vďaka, boli ste super a maximálne doporučujem každému nádejnému freeriderovi .

lacko vrecic recenzia

Jedinečný, výborne zorganizovaný kurz, ktorý mi otvoril skialpinistické obzory. Veľká vďaka Michalovi za zdieľanie množstva informácií o lavínovej problematike a všetkým inštruktorom a účastníkom za skvelú kamarátsku atmosféru.

juraj recenzie skialp kurz

Freeride Training Day bol ďaľší super deň s úžasnými ľudmi z Mountain Addiction!

timea fuzakova recenzia