mountain addiction zimne kurzy 2020

Pripravili sme pre vás Mountain Addiction zimné kurzy 2020, počas ktorých Vám radi odovzdáme naše skúsenosti. Začíname 15. januára 2020.

Mountain Addiction zimné kurzy 2020

Január 2020

 • Kurz lezenia ľadopádov
 • Lavínový kurz ADVANCED
 • Discover Freeride  – Freeride Camps
 • Skialp + Riding Days

Február 2020

 • Skialp kurz BASIC
 • Kurz lezenia ľadopádov ADVANCED
 • No Friends on a Powder Day – Freeride Camps
 • Skialp + Riding Days
 • Arlberg Freeride Camp 2020

Marec 2020

 • Skialpinstický kurz ADVANCED
 • Find your Line – Freeride Camps
 • Skialp + Riding Days

Apríl 2020

 • Tatranská Haute Route
 • Haute route
 • Skialp + Riding Days

Lavínový kurz

Pohyb vo vysokohorskom prostredí v zimnom období je veľmi závislý od aktuálnych snehových podmienok. Do úvahy je potrebné brať nielen počasie (teplotu, vietor, viditeľnosť, zrážky), množstvo snehu, ale aj lavíny, teda aktuálnu lavínovú situáciu. Každý, kto sa sa chce bezpečne pohybovať v zimnom vysokohorskom prostredí by mal mať kompletný lavínový výstroj a hlavne vedieť ho správne používať = absolvovať lavínový kurz.

lavinovy kurz basic

Kurz lezenia ľadopádov

Lezenie ľadopádov je vážna hra v fanscinujúcom prostredí, kde sa kolmé zdá byť aj kolmým. Aj keď lezenie nižšej obtiažnosti nie je vôbec namáhavé, tak odistenie, odhadnutie podmienok, plánovanie prístupu a zostupu, pobyt v horách – všetko to garantuje zážitky,  na ktoré sa len tak ľahko nezabúda. A preto je lezenie ľadopádov hitom.

lezenie ladopadov zahradky

Skialpinistický kurz

Zasnežné vrcholy hor a pár skialpinistických lyží, vtedy si začnete užívať túto slobodu. Skialpinizmus sa stáva čoraz populárnejším. Preplnené zjazdovky a davy lyžiarov čakajúcich v rade na lanovku. Tomu všetkému sa môžete vyhnúť. Stačí kondícia, skialpinistické lyže, správna technika, základy bezpečnosti pri pohybe v zimných horách a môžete vyraziť. Skialpinistický kurz je cesta.

skialp day

Freeride Camps

Freeride Camps sú rozdelené do troch úrovní. Prvý kemp DISCOVER FREERIDE je určený pre lyžiarov, ktorí by radi vyskúšali čaro jazdy vo voľnom teréne. NO FRIENDS ON A POWDER DAY je freeride kemp, v ktorom zlepšíme Vašu techniku, voľbu stopy a naučíme Vás pohybovať sa v lavínovom teréne. Kemp FIND YOUR LINE je o maximalizácii Vašeho potenciálu. Technika lyžovania, výber línie, plánovanie túry, testy stability snehovej pokrývky…

freeride kemp find your line

Aké boli zimné kurzy?

Velice pěkně zorganizovaný den !

Super organizácia od prvého do posledného dňa kurzu. Zodpovedný prístup, ktorý človek v horách fakt ocení. A parádny kolektív! :)

Prístup, lokalita, vybavenie, metodika, bezpečie… všetko na výbornú! Určite pôjdeme s MA na ďalšie výstupy. :)

Skvelý zážitok. Michal a Zuzka nám privítali ako keby sme boli starí známi, boli veľmi milí a ústretoví.
Kurz bol skvelý, dozvedeli sme sa nové informácie, naučili sme sa pracovať s lavínovým výstrojom a zlepšili sme si techniku výšlapu. Naučila som sa traverzovať v kopci.
A vďaka skvelému horskému vodcovi som vyšla na Zbojnícku chatu s úplnou pohodou, bez veľkej námahy, s úsmevom na tvári.
Bol to pre mňa skvelý zážitok a určite využijem aj ďalšie kurzy. ĎAKUJEM.
Odporúčam všetkým!

Chcem poďakovať s veľkým ĎAKUJEM agentúre Mountain Addiction konkrétne Michalovi Gerčákovi a jeho manželke Zuzke, Lukášovi a aj Zoe za čiastočne splnenie môjho sna. Perfektný profesionálny prístup, vysvetlenie a ukázanie všetkého čo treba vedieť pri zdolávani nielen ľadopádov. Ste super ľudia ešte raz ďakujem a určite sme spolu neboli naposledy.

Naprosto skvela akce ve skvele parte lidi! Prednasky, lezeni, vyuka – vse s humorem a skvelem tempu. Vrele doporucuji tento kurz vsem, co to s lezenim v zimnich horach mysli vazne.

Pohled na kurz s jistou davkou vtipu zde:
https://julci.cz/2018/01/jednoho-elvise-prosim/