prave rebro strbske solisko

Pravé rebro – Štrbské Solisko 2301 m n.m.

prave rebro strbsko solisko pilierUplynulo už 100 rokov od prvého výstupu A. Grósza cez Pravé rebro na Štrbské Solisko. Prvý krát to liezol v 26. septembra 1920 spolu s I. Györffym a A. Wiegandtom. Viac o tejto tatranskej legende sa dočítate v tomto článku.

Túto cestu som už liezol veľakrát a práve v jesennom období. Mám ju veľmi rád a hlavne počas neskorej jesene, kedy sú už tatranské vrcholy zasnežené a toto rebro je častokrát bez snehu a zaliate slnkom.

Tentokrát bolo však toto pravé rebro náhradný variant za Vidlový hrebeň. Lanovka do Lomnického sedla v koncom januára ešte nebola v prevádzke. Pravé rebro na Štrbské Solisko bola s Hugom naša príprava na prelez jedného z najkrajších tatranských hrebeňov v zimným podmienkach. To sme ešte netušili, že naše plány môže prekaziť koronavírus.

Pravé rebro na Štrbské Solisko je však krásna nenáročná túra. Keď sme doliezli na vrchol Štrbské Soliska, tak sa nám naskytol veľkolepý výhľad na celú Mlynickú dolinu a vrcholy ako Vysoká, Končistá, atď.

Pravé rebro – Štrbské Solisko 2301 m n.m.