Skitouring na Skalnaté pleso s Klaudiou Medlovou – S Tribulom po horách #62

Na konci januára sme sa spolu s Klaudiou Medlovou v sprievode horského vodcu vybrali na potulky Tatrami. Naším cieľom bolo tentokrát Skalnaté pleso.

Klaudia Medlová je 29-ročná telentovaná športovkyňa pochádzajúca z Liptova, ktorá mala možnosť zabojovať už na dvoch zimných olympiádach. Na našej túre po Tatranskej magistrále neostala svojej snowboardovej povesti nič dlžná a do hôr sa vybrala na splitboarde. Napriek svojmu dočasnému obmedzeniu po operácii kolena jej nechýbal úsmev na perách a s nadšením nám porozprávala o svojej vášni a úspechoch.

Do povedomia fanúšikov i profesionálov sa dostala práve tým, že ako prvá žena skočila tzv. Double back side rodeo 900,  čo je doposiaľ stále veľmi výnimočný počin. Práve týmto skokom odštartovala v snowboardovaní úplne novú éru. K tomuto skoku pridala aj Double Cork 1080, čím definitívne vstúpila do snowboardovej histórie. 

Naša túra sa niesla v znamení radosti, výkonov i športového odhodlania. Začali sme v turistickom stredisku Hrebienok (1 285 m n. m), do ktorého sa bezproblémovo a bezpečne dostanete zo Starého Smokovca pešo po turistickom chodníku alebo lanovkou. Práve tu sme si s horským vodcom priblížili našu trasu a vydali sme sa smerom na Malú Studenú dolinu, minuli sme Zamkovského chatu (1 475 m n. m) a po magistrále sme pokračovali až na Skalnaté pleso (1751 m n. m), ktoré bolo našou cieľovou destináciou. 

Táto skitouringová túra sa radí medzi nenáročné túry vhodné pre začiatočníkov, ktorí sa s týmto krásnym zimným športom iba zoznamujú. Cestou sa oplatí zastaviť a obdivovať krásy Obrovského vodopádu, či rázsochy Lomnického štítu, ktorú budeme môcť vidieť z viacerých strán. Celková dĺžka trasy z Hrebienka je približne 6 km s celkovým prevýšením približne 570metrov. V prípade priaznivých podmienok a nízkeho lavínového nebezpečenstva ide o relatívne bezpečnú túru, ktorá vás odmení krásnymi výhľadmi. Navyše, táto túra ponúka dve možnosti návratu – tou istou trasou alebo zjazdovkou do Tatranskej Lomnice.

Náš cieľ, Skalnaté pleso (1751 m n. m), leží v rovnomennej doline pod masívom Lomnického štítu (2634 m n. m), kam sa môžete pohodlne dostať lanovkou alebo v sprievode horského vodcu. Okrem toho sa tu vypínajú Kežmarský štít, ktorý od Lomnického štítu oddeľuje Vidlový hrebeň a Huncový štít, ktorý je dominantou juhovýchodného ramena Lomnického štítu. Pozdávajú sa vám tieto možnosti? Tak neváhajte a pustite sa s nami do objavovania krás Vysokých Tatier bezpečne s horským vodcom.

Skitouring na Skalnaté pleso s Klaudiou Medlovou