slavkovske zuby piranha zaverecna dlzka

Slavkovské zuby – Piranha M6+

Slavkovské zuby je také „detské“ ihrisko vo Veľkej Studenej doline. A Piranha je jedna veľmi pekná „šmýkačka”.

Ide o klasickú mixovú tatranskú cestu, v ktorej je ľadopád, skala, tráva a v kľúčovej dĺžke parádna špára na drytooling.

V januári boli výborné podmienky na takéto cesty, keďže v stenách nebolo veľa čerstvého snehu. V utorok 21. januára sme sa s kolegom horským vodcom Jarom Michalkom dohodli, že si túto krásnu líniu vylezieme.

Slavkovské zuby – Piranha M6+

Na začiatku sa ponúkajú dve možnosti nástupu a to buď vyliezť Veverkov ľadopád alebo ho obliezť po rampe z ľavej strany. My sme si zvolili to druhé.

Prvá dĺžka je náročná len na začiatku, kde je vytláčajúca špára. Zvyšok už pokračuje trávami a skalou pod výrazný kút. Druhú dĺžku ťahal už Jaro až pod mohutnú stenu. Tretia dĺžka bol vlastne len presun pod najťažšie miesto.

A tým je asi 50 m- dĺžka, ktorá začína traverzom do kúta. A v podstate celá Piranha je o tomto kúte. Zakladáte čakany, páčite ich do strán, hľadáte vhodné stupienky pre jednohrotové mačky, istíte sa friendmi, stopermi a máte pocit, že stena sa pomaly zdvíha. Postupne to ide do mierneho previsu, nohy rozťahujete na obidve strany a čakany posúvate vyššie a vyššie, do ideálnych pozícií.

Slavkovské zuby a Piranha za M6+ je nadherná línia…

Slavkovské zuby – Piranha M6+