Skialp kurz

Zasnežné vrcholy hor a pár skialpinistických lyží, vtedy si začnete užívať túto slobodu. Skialpinizmus sa stáva čoraz populárnejším. Preplnené zjazdovky a davy lyžiarov čakajúcich v rade na lanovku. Tomu všetkému sa môžete vyhnúť. Stačí kondícia, skialpinistické lyže, správna technika, základy bezpečnosti pri pohybe v zimných horách a môžete vyraziť. Skialp kurz je cesta.

A pair of skis are the ultimative way of transportation to freedom.

Skialp kurz BASIC

Skialp kurz BASIC je trojdňový kurz. Zameriame sa na skialp výstroj a jeho správne používanie, techniku výstupu a zjazdu, taktiku pohybu vo vysokohorskom teréne a základy bezpečnosti v lavínovom teréne. Nezabudneme na správne používanie lavínových prístrojov, vyhľadávanie a interpretáciu aktuálnej lavínovej situácie.

Zárukou kvality sú certifikovaní horskí vodcovia IVBV-UIAGM-IFMGA.

V piatok o 17:45 hod. v predajni Sportrysy pri OBI v Poprade.

Skialp kurz ADVANCED

Skialp kurz ADVANCED je intenzívny 4-dňový kurz. Zameriame sa na správne používanie skialpinistického výstroja, techniku výstupu, bezpečný pohyb vo vysokohorskom prostredí a na prehĺbenie vedomostí v oblasti lavínovej problematiky.

Správne používanie lavínových prístrojov, plánovanie túry podľa aktuálnej lavínovej situácie, vyhodnotie aktuálnych podmienok priamo v teréne, testy stability snehovej pokrývky, to všetko je programom kurzu.

Súčasťou skialp kurzu ADVANCED bude aj zlepšenie techniky lyžovania v rôznych druhoch snehu a v rôznych druhoch terénu pod vedením profesionálneho inštruktora lyžovania.

Zárukou kvality sú aj v tomto prípade certifikovaní horskí vodcovia IVBV-UIAGM-IFMGA.

Vo štvrtok o 17:45 hod. v predajni Sportrysy pri OBI v Poprade.

Najbližší skialp kurz