Výstup na Gerlachovský štít

Výstup na Gerlachovský štít

Výstup na Gerlachovský štít klasickou cestou cez Velickú a Batizovskú próbu

Výstup na Gerlachovský štít klasickou trasou cez Velickú a Batizovskú próbu začína na Sliezskom dome. Pokračujeme Velickou dolinou a po asi 40 min prichádzame pod Velickú próbu. Od tohto miesta už lezieme naviazaní na lano s kompletným výstrojom (horolezecký úväz, prilba). Po prekonaní próby pokračujeme žľabom do Sedielka na Kotlom a traverzom Gerlachovského kotla až do štrbiny pod Kotlovým. Prvýkrát zazrieme vrchol Gerlachovského štítu. Čaká nás traverz cez Okno, Počúvajov žľab a krátky hrebeň na vrchol.

Zostúpime cez Batizovský žľab a próbu do Batizovskej doliny a okolo Batizovského plesa a magistrálou na Sliezsky dom.

Výškové prevýšenie: 1100m

Obtiažnosť: stredná

Počet osôb: 3 osoby (leto)

Výstup na Gerlachovský štít cez Tatarkovu próbu alebo Gipsyho ferratu

Výstup na Gerlachovský štít cez Gipsyho ferratou alebo Tatarkovu próbu začína taktiež na Sliezskom dome. Po asi 40 minút Velickou dolinu opustíme turistický chodník a pokračujeme k začiatku tzv. Gipsyho ferraty alebo Tatarkovej próby. V Gerlachovskom sedle sa napojíme na hrebeň Martinka a lezieme na vrchol.

Zostúpime naspäť do Velickej doliny.

Prevýšenie: 1000 m

Obtiažnosť: náročná, III. stupeň

Počet osôb: 2 osoby

Výstup na Gerlachovský štít hrebeňom Martinka alebo Martinovka

Výstup na Gerlachovský štít  hrebeňom Martinovka alebo Martinovka zvyčajne začíname v Litvorovom sedle. Výstup do sedla trvá zo Sliezskeho domu asi 2 hod.. Z Litvorového sedla lezieme hrebeňom Martinovka do III. stupňa horolezeckej obtiažnosti. Počas výstupu preliezame štíty ako Malá a Veľká Litvorová veža, Lavínová veža, Lavínový štít, Zadný Gerlach a nakoniec Gerlachovský štít. Štyri z nich presahujú výšku 2 600 m n.m.. Hrebeň z  Gerlachovského sedla na vrchol je najkrajšou časťou Martinovky.

Zostup vedie cez Velickú próbu späť na Sliezsky dom.

Výškové prevýšenie: cez 1200 m

Obtiažnosť: náročná, III. stupeň

Počet osôb: 2 osoby

Výstup na Gerlachovský štít v zime

Výstup na Gerlachovský štít  v zime je závislý od aktuálnych snehových a lavínových podmienok. Výstupová trasa vedie cez Batizovskú dolinu a Batizovský žľab na vrchol a tou istou trasou späť.

Pri výstupe používame stúpacie železá (mačky) a horolezecký čakan.

Výškové prevýšenie: 1000m

Obtiažnosť: stredná

Počet osôb: 2 osoby

5

Výstup na Gerlachovský štít v e-shope

Výstup na Gerlachovský štít

Gerlachovský štít, najvyšší vrchol celých Karpát a Slovenskej republiky vyrastá z rázsochy, ktorú vysiela hlavný hrebeň Vysokých Tatier zo Zadného Gerlachovského štítu a smeruje k juhu medzi Batizovskú a Velickú dolinu. medzi ním a Zadným Gerlachovským štítom leží Gerlachovské sedlo a z opačnej strany ho od Gerlachovskej veže (2642 m n.m.), druhého najvyššieho tatranského vrcholu (nie štítu) oddeľuje Batizovského sedlo. Rázsocha sa v predsunutom Kotlovom štíte rozdvojuje. Juhovýchodný Čertov chrbát a juhozápadný Dromedárov chrbát objímajú charakteristický Gerlachovský kotol.

Názory tých, ktorí s nami absolvovali nielen výstup na Gerlachovský štít

Chceme sa podakovat mountainaddiction za super zorganizovany vystup na Lomnicky stit, najma horskym vodcom Jozko Janiga a Peto Matura…boli skveli po kazdej stranke, vdaka nim bol piatok pre nas uzasny adrenalinovy den pri maximalnej bezpecnosti. Ak nam bude este dopriate vyjst nejaky ten kopcek v spolocnosti horskeho vodcu urcite cez https://horsky-vodca.com/.
Ala, Milan, Katka, Rasto, Peto a Terezka

Alena Darovcova
Lomnicky stit

Výstup na Lomnický štít bol pre nás nádherný a nezabudnuteľný zážitok, počasie sme mali ako na objednávku, spoločnosť výborná. Michal ako horský vodca je absolútny profesionál, jeho inštrukcie boli presné a zrozumiteľné a po celý čas som sa cítila maximálne bezpečne. Naviac je aj veľmi príjemný spoločník, porozprával nám rôzne zaujímavosti a ukázal nádherné výhľady. Moje hranice rozhodne posunul ďalej a už teraz sa teším na ďalší spoločný výstup. Ďakujeme! 

Ivana Bartalosová
Lomnický štít

Gerlach 9:00hod,ranajky. Den plny emocii, endorfinov, neskutocnych zazitkov… Dakujeme, Lukas bol perfektny vodca, oplatilo sa a tesime sa na dalsie lozenie. Neuveritelny zazitok

Lucia Mikušová
Gerlach, 16.8.2017

Nádherná túra s profesionálnym prístupom. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí o okolí.Veľmi pekne ďakujeme našemu horskému vodcovi, Jančimu, o perfektný zážitok. Tešíme sa na ďalšiu túru.

Katarína Krasnanova
Lomnický štít

velka vdaka Martinovi,ktory nas sprevadzal pocas vystupu.dostali sme vela info o horach a historii.vrelo odporucam kazdemu aj menej zdatnym turistom.vyslo nam krasne pocasie.velka spokojnost.dakujeme Rasto a Jozef

Rastislav Dzubinsky
Lomnicky Stit

Maximální spokojenost s průvodci a organizací výstupů na Matterhorn. Hlavně zásluhou Rasťa Šroby a Petera Matury jsme dokázali to co jsme si přáli. Děkujem.

Petr Hipča
Matterhorn

Miško,Jožko, veľké poďakovanie za absolútne perfektný prístup .
Lomnický štít 4.8.2017 vyšiel vďaka počasiu ale hlavne kvôli vášmu absolútnemu profesionalizmu nad všetky očakávania. Nezabudnuteľný zážitok pre všetkých “vranovčanov” , ktorý budeme odporúčať všetkým.

ĎAKUJEME

Stanislav Belas
Lomnický štít

Úžasný zážitok s priateľským a maximálne profesionálným vodcom Michalom. Nevedela by som si predstaviť lepšieho vodcu v tento deň. Vybavenie mal v top stave, výborne načasovaný výstup s luxusným počasím. Cítila som sa po celý čas bezpečne istená, s jasnými inštrukciami. Určite si v budúcnosti naplánujeme ďalšie výstupy.
Ďakujeme

Alena Stevens
12.07. 2017 / Gerlach

Ďakujeme za krásny zážitok a priateľský prístup Jožka a Michala s priateľkou.

Janči a Lenča
Gerlach / Mont Blanc

Dakujeme Mountain Addiction za nezabudnutelny a nadherny zazitok. V nedelu 2.7.2017 sme vystupili na Gerlach za nadherneho slnecneho pocasia ako na objednavku. Vsetko – od rezervacie po samotny vystup – bolo zorganizovane profesionalne a starostlivo. Dakujeme :-)

Dasa Vysnovska
Vystup na Gerlach

Výstup na Prostredný hrot cez Dubkeho lávku so zlaňovaním v Stillovom žľabe. S Mišom to bol opäť jedinečný zážitok a veľmi pekné lezenie. Všetko v pohode, priateľsky a profesionálne. Už teraz sa teším na ďalšie skalné dobrodružstvo :)

Šimon Hudák
Prostredný hrot

Môj šiesty štít s Michalom. Super zážitok ako vždy a už teraz sa teším na ďalší výstup.

Jano Skorka
Prostredny hrot

Výstup na Gerlach v zimných podmienkach bol mojou premiérou plnou očakávaní. S Michalom sa to premenilo na nezabudnuteľný zážitok. Michal bol absolútne profesionálny a priateľský. Cítil som sa uvoľnene a výstup som si maximálne užíval. A čo som ocenil najviac, od Michala sa dá na kopci veľmi veľa naučiť. Za mňa Mountain Addiction aj nabudúce! :)

Šimon Hudák
Gerlachovský štít / Denali

Perfektný prístup a profesionalita

Peter Baláž
21.9.2016 / Gerlach

S priateľom sme na konci septembra absolvovali výstup na Gerlachovský štít pod Michalovým vedením. Jeho prístup k nám bol veľmi priateľský a profesionálny. Bol to neskutočne krásny zážitok, na ktorý nikdy nezabudneme. Na ďalší výstup jedine s Michalom. Vrelo odporúčame!

Andrea Hanuliakova
30.9.2016 / Gerlachovský štít

Krasny horsky zazitok umocneny profesionalnym a ludskym pristupom horskeho vodcu

Miro Tapfer
zabi kon

Počasí se sice v horách mění rychle, ale profesionální přístup, zkušenosti a kamarádská atmosféra z Michalovy strany je vždy po celou dobu tůry stoprocentní.Doporučuji Michala všem, kteří hledají toho ,,svého,, horského vůdce….

Tomáš Balada
Kežmarský štít / Mont Blanc

..ďalší fantastický deň v mojich milovaných tatrách…..podmienky, počasie aj výhľady sme mali naozaj luxusné….michal ako vždy 100%-ný….vo všetkom sa dá na neho spoľahnúť….je to pre mňa veľmi hodnotný človek a na horách mu verím viac ako sebe….aj tentokrát som sa cítila v pohode a hlavne bezpečne :)

Viktória Kohútová
Kežmarský štít / Vidlový hrebeň

Michal je stopercentne spolahlivy a profesionalny vodca, pri ktorom som sa uz po druhy krat citila bezpecne a mohla si vdaka nemu a krasnemu pocasiu zazit Tatry opat z inej perspektivy. Tesim sa na dalsi vystup s nim. Pozdravujem. Silvia

Silvia Kovacicova
Satan / Vysoka

Super túra aj napriek nie veľmi priaznivému počasiu sme si užili výstup na Dvojitú vežu, boli sme veľmi spokojní a už teraz sa tešíme na ďalší výstup s Michalom!

Alena a Michal
Dvojitá veža / Gerlach

Skvelý zážitok, nádherné výhľady a emócie… Z Michalovej strany profesionálny a priateľský prístup, môžem ho ako vodcu do hôr jedine odporúčať. Škoda, že dážď počas poslednej hodiny a pol zostupu nám zmaril kafe ale snáď si to vynahradíme po ďalšom výstupe :)

Matej Bursa
Gerlachovský štít 8/10/15

S vystupom sme boli velmi spokojni. Bolo to nezabudnutelne – kazdemu odporucam. Michal ako horsky vodca je velmi trpezlivy a ma ludsky pristup k zakaznikom. Da sa nanho spolahnut v kazdom smere. Vdaka :)

Lubica Skycakova
Gerlachovsky stit

Výstup na Gerlach bol úžasný zážitok. Michal je človek na správnom mieste, skúsený, príjemný a veľký profesionál, môžete sa spoľahnúť na bezpečnosť aj množstvo zaujímavých informácii, ktoré inde nenájdete. Odporúčam každému.

Ivana Tomkowa
Gerlach

Fakt super:) … A to organizácia, výstup, atmosféra, zaujímavé infošky aj pikošky, pohotové prisposobenie sa počasiu + našim možnostiam a na záver krásny zážitok. Ďakujeme Mišo.

Veronika Slivková
Gerlachovský štít / zdolaný:)

Gerlachovský štít 1.10.2015 – náš 1. výstup s Michalom a určite nebude posledný. Výborný vodca s množstvom skúseností a príjemným prístupom, takže vrelo odporúčame. Výstup bol úžasný, ďakujeme :)

Janka, Braňo, Maťo
Gerlachovský štít

fantasticke!!!
viac sa mi ani neziada k tomu dodat. jedine minus bolo pocasie. hmla a s tym prislo aj ochladenie. ale inak nadherna tura. odporucam kazdemu, kto sa neboji trosku zapotit:) toto bolo to najlepsie, co som doteraz v tatrach absolvoval.
naozaj odporucam kazdemu

peter kovacik
kezmarsky stit cez vidlovy hreben / liezt a mat z toho radost

Ak hľadáte skúseného vodcu, s ktorým sa budete cítiť bezpečne, príjemne a ktorý vám rád vysvetlí a podelí sa s vami o rôzne zaujímavosti, tak ste na správnom mieste. Sme veľmi radi, že sme si ho vybrali!
Michal ďakujeme za všetko a určite budeme opakovať.

Adrián Michálek
Gerlachovsky štít / Mont Blanc

Bylo to uzasny.

Jarmila Leksova
Bradavice / Vysoka, Jestrabi veza, Mengusovsky stit

Krásne výhľady, počasie hore parádne, Michal vyberal zaujímavé cestičky :). Cestou dole sme zistili, že kožené rukavice bez prstov by sa pri zlaňovaní zišli a Mišo bol taký gentleman, že mi žičal jednu svoju :). Pri zostupe nás od Chaty pod Rysmi síce zastihol dážď, Michal nás však pravidelne čakal a aj tam sme využili zopár skratiek :) Ďakujeme za výstup :)

Maggie Josková
Vysoká

Super výstup, nádherný rozhled, výborná komunikace

Laďa a Rosomák
Vysoká 24062015

Náš prvý náročnejší výstup v Tatrách / Gerlachovský štít / sme absolvovali práve s Michalom. Už len prvý click na jeho stránku nás presvedčil o tom, že práve on bude tá najlepšia vodcovská voľba pre akýkoľvek pohyb v Tatrách. Max. pohoda, bezpečnosť, spoľahlivosť. Pri zdolávaní rôznych strmín, výšin nebudete mať v jeho prítomnosti strach, ale práve naopak, užijete si ten krásny pocit slobody a radosti :-). A ak potrebujete poriadny mentálny ventil, tak si jednoznačne vyberte kombináciu MICHAL + AKÁKOĽVEK AKCIA. Že neveríte? Tak, šup šup do hôr s Michalom.

Veľké ďakujeme a tešíme sa na ďalší výstup :-)

Viera Vlčáková
Gerlachovský štít

Nádherná túra, vyšlo počasie, parádne výhľady, žiadne davy turistov , a hlavne skvelý vodca .. S Michalom bola ozaj super atmosféra, vela sme sa dozvedeli a hlavne zivi a zdravi sme zisli dole. Uzila som si to a verim, ze to nebol moj posledny vystup .

Lenka Fulopová
Gerlach / Vysoká

organizace, horský fůdce Michal Gerčák – skvělé

Ludmila Trbušková
Gerlachovský štít 6. 9..

Wraz z trzema koleżankami po raz pierwszy wchodziłam na szczyt z przewodnikiem. To była niesamowita przygoda, strach zamienił się w rozwagę przy każdym kroku. Tempo wchodzenia i schodzenia było dobre dla nas a cenne uwagi opiekuna bardzo pomocne.
Takiej wspinaczki nie da się porównać z powszechnym chodzeniem po górach. To było coś niesamowitego o czym myślę do tej pory i wiem że takim sposobem pokonywania szczytów zostałam zarażona i to nie było ostatni raz Bardzo dziękuje Michałowi i nie wyobrażam sobie innego przewodnika ;-) Więc do zobaczenia na szlaku :-)

Karolina Stefaniak
Gerlach

Je krasne poznat Tatry znackovymi chodnikmi. Je super pocit liezt mimo retaze a cakat na tych, ktori poslusne prejdu trasu cez retaze. No az trasa mimo chodnika s vodcom ukaze narocnost vysokohorskej turistiky. Je to uzasny pocit dostat sa na vrchol. Ale ovela krajsie je dostat sa naspat, a z dola si vychutnat vyhlad, kde som to vlastne bol. Uz by som sa nezveril kamaratom, ktori su horolezci a mozno su v Tatrach ako doma. S Misom ideme dalej. Lebo nam dal pocit istoty, ze sa k nasim styrom krasnym detom vratime. Dakujeme za Gerlach, tesime sa na Vysoku -;) Miro a Silvia. Gerlach, 19.10.2014

Miro Kovačič
Gerlach

Jsme moc rádi, že jsme díky náhodě při prvním výstupu, který byl na Gerlachovský štít, poznali Michala. Druhý výstup na Vysokou byl rovněž s Michalem a opět perfektní, nevadilo ani horší počasí. V případě dalšího výstupu v Tatrách je pro nás Michal díky profesionálnímu i lidskému přístupu jasnou volbou. ( Poznámka – nevíme co hodnotíme těmi hvězdami, zda výstup, vrchol, služby či komplexně)

Daniel a Markéta Chromčákovi
Vysoká

Michal je vynikajúci vodca a veľmi dobrý spoločník. Bol som s ním na 3 výstupoch a vždy som sa cítil maximálne bezpečne. Je spoľahlivý organizátor. Odporúčam.

Ján Skorka
Bradavica

Bola som spokojna a mala som pocit istoty. Miso dokaze dobre odhadnut svojich klientov a ak vas vykon aj nepatri k tym super, mate z toho dobry pocit, co je to podstatne. Ocenujem pohodu a pocit istoty pocas celeho vystupu

Veronika Ballova
Gerlachovsky stit

Nas vystup v sprievode Michala bol uzasny zazitok, vyborne zorganizovane, urcite odporucam, vysoko profesionalny, odborny a zaroven kamaratsky pristup, ktory mi splnil jeden z mojich snov a zaroven to bol krok kedy som prekonala samu seba a svoj velky strach z vysok. Tento jedinecny zazitok len umocnil moju lasku k horam. Michalovi patri za toto jedno obrovske dakujem. Teda ak chcete zazit nieco vynimocne Michal je ten, kto Vas k tomu privedie :) verim, ze este budem mat tu cest zdolat niektory z vrcholov v jeho sprievode .

Michaela Jurcikova
Gerlachovsky stit

Splnenie môjho veľkého sna, výstup na Gerlach bol môj prvý a zatiaľ posledný, ale verím, že len na chvíľku. A dokázala som to len vďaka dvom ľuďom … ďakujem Martin, ďakujem Miško … Miško, tešíme sa na ďalšie spoločne výstupy, ďakujeme za všetko, bolo to nádherné …

Gabika Sisková
Gerlach

Bolo to perfektné, Gerlach stojí za tú námahu.

Lucia Fetters Ležovičová
Gerlachovský štít

Výstup na Gerlach v červnu 2013 byl s Michalem zajímavý, vzrušující a hlavně bezpečný, což se ukázalo i při sestupu k Batizovskému plesu, kde v té době bylo ještě velké množství sněhu. Bezpečnost na prvním místě….

Pavel Klička
výstup na Gerlach

….s michalom som absolvovala niekoľko túr vo vysokých tatrách…každý jeden výstup s ním (zimný aj letný) bol pre mňa obrovský zážitok….je to veľmi trpezlivý a zodpovedný človek…vie povzbudiť, podporiť, pochváliť….veľa som sa od neho naučila (o horách, počasí, oblečení, športe….) teším sa na ďalšie spoločné chvíle v horách :)

Viktória Kohútová
Ľadové štíty (leto), Lomnický štít (zima)

Túra bola trošku fyzicky náročná ale horský vodca bol super, všetko prispôsobil našej kondícii a ten výhľad z vrchu bol nádherný. Je to úžasný pocit stáť tam hore, krásne počasie a ten výhľad. Miško ďakujeme :)

Katarína Katušáková
Gerlach