Túry v Tatrách

 • Leto

  Túry vo Vysokých Tatrách s horským vodcom v letnom období v termíne zhruba od 1. júna do 31. novembra, to sú  najmä klasické výstupy na tatranské štíty, veže, vrcholy a hroty, ktorých vo Vysokých Tatrách nespočetné množstvo. 10 vrcholov prevyšuje 2600 metrov a 27 vrcholov nadmorskú výšku 2500 metrov. K ďalším patria hrebeňové túry, ktoré v sebe spájajú výstupy na tatranské vrcholy a lezenie do III. horolezeckej obtiažnosti. Horolezecké túry sú zvyčajne od IV. stupňa horolezeckej obtiažnosti.

  V období od 1. júna do 31. novembra ide väčšinou o túry v letných podmienkach, bez nutnosti používaní stúpacích želiez a horolezeckého čakana.

 • Zima

  Túry vo Vysokých Tatrách s horským vodcom v zimnom období, zvyčajne v termíne 1. december – 1. jún sú závislé od snehových podmienok a aktuálnej lavínovej situácie. Ide najmä o klasické výstupy na tatranské štíty v zimných podmienkach, pričom k výstupu sa používajú stúpacie železá (mačky) a horolezecký čakan. Potrebné je aj vhodná obuv a primerané oblečenie. K ďalším vodcovským túram v zime patrí lezenie ľadopádov, skialpinistické túry, freeride alebo lyžovanie vo voľnom teréne.

  Vodcovské túry v zimnom období sú určené skôr záujemcom so skúsenosťami z letných vodcovských túr.

 • Kurzy

  Zoznam kurzov pod vedením horských vodcov v letnom a zimnom období. Vybrať si môžete spomedzi letných kurzov – lezenie na skalách a v horách, a zimných kurzov – skialpinizmus, freeride, lavíny a ľadopády.