Všetko čo sa týka Vysokých Tatier, od histórie až po súčastnosť.

Zimné kurzy Mountain Addiction 2023 – pripravili sme pre Vás širokú ponuku individuálnych kurzov s horskými vodcami Mountain Addiction.

Zimné kurzy Mountain Addiction 2022 – pripravili sme pre Vás širokú ponuku individuálnych kurzov s horskými vodcami Mountain Addiction.

Svištový štít – SOS stienka je nádherná skialpinistická túra vo Veľkej Studenej doline.

Mountain Addiction zimné kurzy 2021 – pripravili sme pre Vás širokú ponuku individuálnych kurzov s horskými vodcami Mountain Addiction.

Aprílový seriál Kačací Mních + Kačací štít alebo ako sme sa tešili na koniec korona-prestávka a využili ideálne firnové podmienky.

Snehová strážnica cez Ľadové dolinky je legendárna mixová tatranskú túra, ktorá je dlhá, náročná, ľadová a má ešte kopec iných prívlastkov.

Mních nepatrí so svojou nadmorskou výškou 2068 m n.m. medzi tatranské velikány, napriek tomu je to majestátny vrchol v závere doliny Rybieho potoka nad Morským okom.

Hrebeň z Východnej Vysokej na Bradavicu možno viacerí z Vás nepoznajú. Ale je to veľmi zaujímavá hrebeňová túra v tieni najvyššieho vrcholu Vysokých Tatier.

Výstup na Gerlach s Martinom Krystýnkom, najmladším držiteľom prestížneho ocenenia Master Qualified European Photographer.

Grossglockner cez Stüdlgrat, to bol Markov náhradný plán oslavy 30. narodenín. Mont Blanc nevyšiel a toto bola skvelá náhrada.

Mala Bašta na skialpoch, veľká škoda, že to bolo posledná skialpinistická túra tohtoročnej sezóny. Podmienky sa začali zlepšovať :(

Na začiatku marca Národná asociácia horských vodcov SR spoluorganizovala skiap kurz horských vodcov EEMGA vo Vysokých Tatrách.

Skialpinistický kurz BASIC II, bol naším druhým skialp kurzom pre začínajúcich a mierne pokročilých skialpinistov v Mengusovej a Veľkej Studenej doline.

Prvý skialp kurz BASIC 2020 bola kombinácia vetra, sneženia, lavínového nebezpečenstva, prašahu, prázdnych tatranských dolín a na záver aj slnka.

Lavínový kurz 2020, tak práve týmto kurzom sme začínali sezónu zimných kurzov Mountain Addiction. Zima začala rozpačito, ale koncom januára to už bolo fajn.

Uplynulo už 100 rokov od prvého výstupu A. Grósza cez Pravé rebro na Štrbské Solisko. Prvý krát to liezol v 26. septembra 1920.

Slavkovské zuby Piranha – takto sa volá nádherná mixová línia vo Veľkej Studenej s najťažšou dĺžkou za M6+. V januári 2020 boli výborné podmienky…

Groszove ľadopády komplet to znamená spodný, stredný a horný Groszov ľadopád. Dlhá snehová-ľadová túry vo Veľkej Studenej doline.

Groszove ľadopády sú v severnej orientácii a takmer vždy vo výborných podmienkach. Aj napriek teplému januáru sme si to so Zuzkou a Ľubom užili.  Lezenie Groszových ľadopádov je vždy zážitkom.