Vrchol menej známy, avšak s krásnymi výstupovými trasami. Táto jeseň nám skutočne priala, počasie bolo stabilné, dni nadmieru teplé a slnečné, a tak by bol hriech, keby sme sa nevydali za tatranským dobrodružstvom. Tentokrát sme vodili a robili spoločnosť dámam z rádia Regina (RTVS) Stanke Várošikovej a Sylvii Hoffmannovej.

Naša skupinka v zložení horský vodca, Jožko Janiga, a dve zdatné turistky sa stretáva na Sliezskom dome (1670 m.n.m.) odkiaľ štartujeme našu trasu smerom do srdca doliny. Kontrolujeme výstroj, dopĺňame sedačky a čakany a výlet sa môže začať. Vydávame sa na cestu. V  doline najprv míňame Velické pleso, pokračujeme popod Večný dážď,  a hoci sa nám vrchol skrýva v oblakoch, na nadšení nám to neuberá, práve naopak, predpoveď je povzbudivá. Oblačnosť v Tatrách vytvára priam mystickú atmosféru, šteklí predstavivosť a do istej miery sťažuje i uľahčuje výstup :-) 

Bradavica (2476 m.n.m.) je najvyšším vrcholom hrebeňa oddeľujúceho Velickú a Veľkú Studenú dolinu. Samotný štít je členitý a nie je preto prekvapením, že má štyri vrcholy, ktorým vďačí za svoj netradičný názov. Podmienky boli rôzne, tráva i skala kde-tu mokré, a tak sme si opäť potvrdili, že opatrnosti nie je nikdy dosť. Náš vodca Jožko dozeral na bezpečnosť a cestou dievčatám porozprával o tom, ako je trasa prispôsobená a taktiež poradil, ako sa v teréne pohybovať.

Trasa na vrchol je stredne náročná, vedie mimo značeného chodníka, a preto je na mieste sa nechať bezpečne sprevádzať našimi horskými vodcami, ktorí vás bezpečne dovedú nielen na vrchol ale aj späť. Celkové prevýšenie je približne 800 metrov a túra trvá v rozmedzí 6-8 hodín, dobrá kondícia a horské skúsenosti vám teda nebudú na škodu. Aj vás zaujíma ako sa vydarila naša túra? Tak neváhajte nechajte sa inšpirovať a vypočujte si podcast.