Kde sa zobral nápad uskutočniť výstup na Gerlach s Martinok Krystýnkom? S Martinom sme sa spoznali, keď sa Zoe narodili šteniatka. Zuzka dohodla Martina, keďže to boli „vážené psíky“  , tak my sme hľadali „váženého fotografa“ :). To som ešte nevedel, aký je Martin vážený.

Martin Krystýnek je známy slovenský fotograf, prezident Asociácie profesionálnych fotografov Slovenskej republiky, člen výboru Federation of European Professional Photographers a ako najmladší na svete získal prestížny titul Master Qualified European Photographer.

So Zuzkou sme si priali, aby Martin fotil aj našu svadbu. Zuzka vymyslela jedno nádherné miesto na svadobné fotografie. Leto bolo rušné a tak sme ich fotili až v októbri. Babie leto na vrchole Velickej steny v svadobných šatách a smokingu, to bolo niečo neuveriteľné. A zhruba vtedy vznikol aj nápad uskutočniť výstup na Gerlach s Martinom Krystýnkom.

V podstate, Martin na Gerlachu veľa zo svojho fotografického umenia neukázal, keďže som dostal na krk legendárnu Leicu a podľa povelov som sa snažil fotiť.

Bolo to presne 25. júla 2019 a bol to nádherný slnečný a teplý letný deň. Vstávali sme skoro, aby sme si mohli užiť východ slnka a prvé slnečné lúče vo Velickom žľabe. Je to jeden z najkrajších momentov, ktorý sme zažili na pri výstupe na Gerlach s Martinom Krystýnkom. Rovnako emotívne bolo stádo kamzíkov v Batizovskej doline pri kameni hojnosti. Vôbec sa nás nebáli, v podstate pózovali.

Výstup na Gerlach s Martinom Krystýnkom

Dali sme si záležať na fotení a tak je zdokumentová takmer celá trasa výstup na Gerlach klasickou trasou. Začiatok na Sliezskom dome a výstup cez Velickú dolinu k Velickej próbe.

Ďalej Velickým žľabom do Sedla nad Kotlom, traverz Gerlachovského kotla do štrbiny pod Kotlovým. Prvý pohľad na Gerlachovský štít a traverz západnou stranou cez miesta ako Okno, Počúvajov žľab a cez vrcholový hrebeň na najvyšší bod Vysokých Tatier.

Zostup z vrcholu do Batizovského žľabu a cez Batizovskú próbu ku kameňu hojnosti.