Výstup na Vysokú s Adamom Žampom

Výstup na Vysokú s Adamom Žampom, s najlepším slovenským lyžiarom na jeden z najkrajších vrcholov vo Vysokých Tatrách v rámci seriálu S Tribulom po horách.

Vysoké Tatry bývajú v auguste často naplnené turistami, keďže všetci hľadajú stabilné počasie. Tohtoročná pandémia Covidu k tomu len prispela. Vyrazili sme teda veľmi skoro. Keď sme sa v Starom Smokovci stretli, bola ešte tma.

Na Popradskom plese už svitalo a fúkal čerstvý vietor. Atmosféru pochmúrnosti dodávala Zlomisková dolina, kde sa kráčali v tichosti, pomedzi veľkú kosodrevinu. Prvýkrát sa obzrieme a kocháme výhľadom na prvej rovni. Vrchol Satana už ohrievajú slnečné lúče. My však potrebujeme ešte min. 1 1/2 hodiny, kým sa na nás Slnko usmeje.

Adam bral výstup na Vysokú ako súčasť tréningového procesu, takže nikto nepochyboval, že výstup zvládne. Rozhodli sme sa Janom, že urobíme traverz obidvoch vrcholov Vysokej cez Vyšné Dračie sedlo. Pre mňa je to najkrajšia trasa na vrchol. Zo štrbiny sme si to ešte okorenili výstupom priamo po hrebeni.

Na Vysokej sme neboli úplne sami, avšak boli nám dopriate aj chvíle samoty na jednom z najkrajších vrcholov vo Vysokých Tatrách, ktorým Vysoká 2 5 47 m n.m.. určite je.

Výstup na Vysokú s Adamom Žampom